Gizem Engagement Manager

McKinsey'de çalışmanın seni heyecanlandıran yanı nedir?

Mckinsey'de yaptığımız her projede farklı bir sektörde, farklı sorunları farklı takımlar ile çözüyoruz. Her yeni gün yeni insanlar ile çalışıp farklı alanlarda projeler yapmak hem müşterinizi hem de kendinizi geliştirmenizi sağlıyor. Çok büyük bir networkün bir parçası olduğunuz için fikir danışabileceğiniz, size yardım etmek isteyen yüzlerce kişi var. Farklı kültür ve özgeçmişi olan kişiler ile fikir alışverişi yapıp farklı bakış açılarını değerlendirebileceğiniz bir networkun parçası olmak benim için çok önemli.

Sence McKinsey’i en iyi tanımlayan 3 nitelik nedir?

Girişimci, sıra dışı düşünen ve çözüm odaklı

McKinsey'de en çok neyi seviyorsun?

Network ve yaptığımız etki. Hem Mckinsey çalışanları hem de beraber çalıştığımız şirketlerdeki insan gücü çok değerli. Problem solving sırasında müşterilerimiz ile beraber yaptığımız fikir alışverişleri sonucunda sorunları beraber çözmek ve firmalardaki ve son kullanıcıların hayatlarındaki iyileştirmeleri görmek herşeye değer. Proje bitiminden sadece birkaç ay içerisinde yaptığımız uzun çalışmaların sonuçlarını hem finansal raporlardan hem de müşteri memnuniyet anketlerinde görebiliyoruz. Bu büyük iyileştirmelerin bir parçası olmak benim için çok değerli.

McKinsey'e başvuracaklara ne tavsiye edersin?

Kendiniz olun ve danışmanlık konusundaki ilginizi karşınızdakine gösterin.

McKinsey hakkında sana en çok sorulan soru nedir?

"McKinsey hiç uyumuyor mu?" Çok kısa zaman içerisinde çıkardığımız işlerden ötürü müşterilerimiz bizim hiç bir zaman uyumadığımızı düşünüyor.

McKinsey ile ilgili, herkesin bilmesini isteyeceğin şey nedir?

Her sektörde insanların hayatlarını kolaylaştıran alanda etkimiz var. Sadece büyük global şirketlerde değil Türkiye'nin dört bir yanında elimizi uzattığımız yüzlerce şirket ve birim bulunuyor. Gizlilik sözleşmelerimiz yüzünden projelerimizi gizli tutmamız gerekiyor ama yaptığımız projelerin sonucunda yüzlerce kişinin ve genel anlamda Türkiye'nin gelişiminde katkımız olduğunu görebilirsiniz.

İş arkadaşlarını nasıl tanımlarsın?

Yardımsever, sorumlu ve en az bir konuda uzman.

Eğitim

2009 - University of Pennsylvania (ABD)
Sistem Bilimi Mühendisliği

2010 - University of Pennsylvania (ABD)
Mühendislik Sistemleri